TOMASZ GÓRNICKI (ur. 1986, Warszawa)
Jest jednym z najbardziej uzdolnionych rzeźbiarzy młodego pokolenia, który za pomocą swojej sztuki krytycznie przygląda się otaczającej go rzeczywistości.
Studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Janusza Antoniego Pastwy.
W swojej twórczości Artysta płynnie łączy warsztatową perfekcję oraz klasyczne inspiracje. Nierzadko podejmuje odważny dialog ze sztuką sakralną oraz malarstwem wielkich mistrzów. Sięga zarówno po monumentalną skalę, jak i tworzy małe, intymne formy, inspirowane codziennymi sytuacjami.
Artysta zasłynął z „partyzanckiego” podejścia do sztuki i rzeźb, pojawiających się bez ostrzeżenia w miejskiej przestrzeni, tak by niespodziewanie móc z niej zniknąć i pojawić się w innym miejscu. To, co charakteryzuje jego twórczość, to liczne odwołania do sfery emocjonalnej. Niezależnie od techniki, w jakiej aktualnie tworzy, a rzeźbi między innymi w kamieniu, stali, betonie czy w brązie, wykuwa on różne stany ducha człowieka, będące także odzwierciedleniem jego własnej, bieżącej kondycji. Przyznaje, że wykonywane przez niego rzeźby są próbą konfrontacji z własnymi demonami. Ilustrują wewnętrzny konflikt oraz stan nieprzerwanej walki.
Inspirują i absorbują go pojęcia takie jak samotność, wyobcowanie, poczucie straty, które wprost wybrzmiewają z jego prac.
NORBERT PIWOWARCZYK (ur. 1975, Warszawa)
Fotograf, historyk sztuki oraz dziennikarz. Wykonuje zdjęcia architektury, reklamowe i produktowe. Specjalizuje się w fotografii biżuterii.
„W fotografii makro interesuje mnie poszukiwanie kadrów, detali, perspektyw, z których przedmioty nie są zazwyczaj oglądane. Te poszukiwania przenoszę też na większą skalę i stosuję w fotografii architektury.
Lubię fotografować biżuterię czy produkty w swoim studio, jednak z przyjemnością realizuję też prace wymagające wyjścia na zewnątrz, kontaktu z ludźmi. Możliwość fotografowania szerokich planów jest miłą odmianą po godzinach spędzonych na wnikliwym analizowaniu drobnych szczegółów”.
Cykliczne wydarzenie mające na celu wsparcie dzieci chorych, potrzebujących pomocy. Akcji towarzyszy Deblowy Turniej Tenisowy połączony z aukcją dzieł artystów plastyków.
Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o naszej akcji?
Napisz do nas na adres kontakt@tennisart.pl
© Tennis Art 2023
Created by App n Down - Filip Muzolf