Edycja 2024

JAROSŁAW JAŚNIKOWSKI – „Uniesienie”

Szczegóły dotyczące pracy

Autor:
Jarosław Jaśnikowski
Tytuł:
„Uniesienie”
Technika:
Inkografia papier, 8/100
Rozmiar:
28 cm x 20 cm
Rok powstania:
2022
Pochodzenie:
Dar od Galerii SZOKART

JAROSŁAW JAŚNIKOWSKI (ur. 1976, Legnica)

Jest jednym z czołowych twórców realizmu magicznego w Polsce oraz głównym przedstawicielem polskiego Steampunku w malarstwie.
W połowie lat 90. odkrył surrealizm oraz twórczość Dalego.

W 1998 roku, pod wpływem wystawy Wojciecha Siudmaka w Legnickim Muzeum Miedzi, jak i spotkaniem z samym artystą, postanowił poświęcić się pracy w takich kierunkach jak nadrealizm, czy realizm fantastyczny. W tym samym roku rozpoczął naukę w Głogowskim Studium Sztuk Plastycznych, gdzie poznał znanego głogowskiego malarza i poetę; Telemacha Pilitsidisa. Pod jego kierunkiem uzyskał dyplom z malarstwa w 2001 roku.

Jego prace znajdują się w kolekcjach na całym świecie.

Galeria SZOKART

Zajmuje się prezentacją i promocją współczesnych artystów, skupiając się głównie na malarstwie, grafice i rzeźbie. Wspiera zarówno nazwiska wybitne, znane i rozpoznawane w Polsce i na świecie, jak i twórców, którzy stoją na początku swojej drogi artystycznej. Specjalizując się w nowej ekspresji i sztuce oscylującej wokół abstrakcji, jednocześnie broni się przed ortodoksją i otwiera na wszelkie rodzaje twórczości.
Dzięki temu tworzy miejsce, w którym spotkanie ze sztuką jest dostępne dla każdego.

Galeria powstała z inicjatywy kolekcjonera Ryszarda Łazorczyka. Przewrotna nazwa galerii wiąże się z jego chłopięcym wspomnieniem z pierwszego zetknięcia ze sztuką.

Usytuowana w ścisłym centrum, w pobliżu uczelni artystycznej i kluczowych instytucji, wypełnia lukę w poznańskiej infrastrukturze dla sztuki, jako nowoczesna przestrzeń wystawiennicza – idealna dla obszernych wystaw solowych i pokazów opartych na dialogu. Stworzona z myślą o kolekcjonerach, inspiruje również nowe osoby do rozpoczęcia przygody z inwestycją w sztukę.

Artyści i prace 2024