Edycja 2024

SEBASTIAN TRZOSKA – Z cyklu „Rama, szkic I”

Szczegóły dotyczące pracy

Autor:
Sebastian Trzoska
Tytuł:
Z cyklu „Rama, szkic I”
Technika:
Obiekt (rysunek), drewniane krosno malarskie w ramie
Rozmiar:
22,5 cm x 22,5 cm
Rok powstania:
2020
Pochodzenie:
Dar od Artysty

SEBASTIAN TRZOSKA (ur. 1990, Bydgoszcz)

Artysta wizualny.

W 2023 roku obronił tytuł doktora na Wydziale Malarstwa i Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Pracuje jako asystent w XIII Pracowni Rysunku, prowadzonej przez dr. hab. Adama Nowaczyka oraz współprowadzi z mgr Anną Eichler zajęcia z rysunku i malarstwa dla ścieżki anglojęzycznej na Wydziale Sztuki Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

W swojej praktyce artystycznej zajmuje się głównie interdyscyplinarnym charakterem rysunku jako języka wypowiedzi oraz refleksją nad statusem samego medium i procesu twórczego w kontekście przestrzeni codzienności, wypełniającej się coraz większą ilością informacji.

Artysta o cyklu Rama, z którego pochodzi obiekt na tegoroczną aukcję:

Pracując nad pracami z cyklu Rama podświadomie stosowałem się do niesformułowanej jeszcze wówczas zasady maksimum działania i minimum ingerencji. Zacząłem w prosty sposób interweniować w drewniane listwy, wycinając z nich partie materiału, skręcać je, łamać i multiplikować, tworząc tym samym coś na kształt wybrzuszającej się przestrzeni wewnątrz wyznaczonego pola. W efekcie ujawniło się wrażenie subtelnego ruchu w zamkniętych i połączonych ze sobą listwach, co wizualnie przywoływało wrażenie ozdobnego, pojedynczego meandra.

Artyści i prace 2024