Edycja 2024

IZABELLA GUSTOWSKA – „Względne Cechy Podobieństwa” Bliźniaczki Zwierzyńskie

Szczegóły dotyczące pracy

Autor:
Izabella Gustowska
Tytuł:
„Względne Cechy Podobieństwa” Bliźniaczki Zwierzyńskie
Technika:
Autooffset, papier, 2/8
Rozmiar:
118,5 cm x 97 cm
Rok powstania:
1981
Pochodzenie:
Dar od Artystki

IZABELLA GUSTOWSKA (ur. 1948, Poznań)

Artystka intermedialna – realizuje prace w obszarze różnych mediów: obiekty malarskie, grafika, fotografia, instalacje, video, video performance, film. Profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej. W Katedrze Intermediów prowadzi Pracownię Działań Filmowych i Performatywnych, a w Collegium Da Vinci Pracownię Rysunku na kierunku Grafika.

W latach 1967-1972 studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Dyplom otrzymała w pracowni Tadeusza Jackowskiego.
Na przełomie lat 1970-1978 była członkinią grupy poznańskich artystów odNOWA. W latach 1979-1992 prowadziła poznańską Galerię ON.

W 1987 roku reprezentowała Polskę na Biennale w São Paulo. Jest laureatką licznych prestiżowych międzynarodowych biennale i triennale grafiki (Kraków, Bradford, Lublana, New Delhi, Fredrikstad) oraz konkursów w dziedzinie rysunku, malarstwa, grafiki i tkaniny.
Była stypendystką prof. Emilio Vedovy w Wenecji, dwukrotnie Funduszu Rozwoju Twórczości Plastycznej, University of Alberta w Edmonton w Kanadzie, Fundacji San Zanobi we Włoszech, Central Saint Martin’s College of Art w Londynie oraz kilkakrotnie Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Prace Artystki znajdują się w znaczących muzeach w kraju i za granicą m.in.: w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Muzeum Narodowym w Poznaniu, prace graficzne w MOMA w NYC, obiekty z lat 90. w prywatnej kolekcji Grażyny Kulczyk, skoncentrowanej na sztuce Środkowo-Wschodniej Europy w Muzeum Susch w Szwajcarii.

Artyści i prace 2024