Edycja 2024

SZYMON BRODZIAK – Plakat „#18 Pomnik”

Szczegóły dotyczące pracy

Autor:
Szymon Brodziak
Tytuł:
"Plakat "#18 Pomnik"
Technika:
Drukowany z dwóch czerni w technice druku offsetowego na papierze kredowym
Rozmiar:
100 cm × 70 cm
Rok powstania:
2012
Pochodzenie:
Dar od artysty

SZYMON BRODZIAK (ur. 1979)

Mistrz fotografii czarno-białej. Najmłodszy artysta i pierwszy Polak, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii – Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie. Kocha fotografować kobiety. Inspirują go miejsca, w których realizuje swoje monochromatyczne wizje. Ich interpretację pozostawia odbiorcy, mówiąc: „Jesteś tym, co widzisz”.

Wyróżniony nagrodą „Johnnie Walker Keep Walking Award” za ciągłe urzeczywistnianie swoich marzeń oraz pasję wyznaczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna.

W 2019 roku zajął pierwsze miejsce wśród najlepszych twórców fotografii czarno-białej na świecie w prestiżowym konkursie One Eyeland. Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, uznany za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych przez jury FashionTV Photographers Awards (2013).

Przekazana przez artystę na aukcję czarno-biała fotografia pochodzi z sesji do edytorialu Soho Magazine z Leonorą Jiménez, supermodelką z Kostaryki. Plakat z logo BRODZIAK, drukowany z dwóch czerni w technice druku offsetowego na papierze kredowym 350g.

PLAKATY to zestaw kilkunastu fotografii w formie plakatowej, z charakterystycznym białym marginesem oraz eleganckim logo BRODZIAK. Motywy z tej serii zostały starannie wyselekcjonowane ze względu na ich klasyczny i ponadczasowy charakter dekoracyjny.

Artyści i prace 2023