Edycja 2024

GRZEGORZ CHOJNACKI – Bez tytułu

Szczegóły dotyczące pracy

Autor:
Grzegorz Chojnacki
Tytuł:
Bez tytułu
Technika:
Technika mieszana na papierze czerpanym
Rozmiar:
64 cm × 35 cm
Rok powstania:
1992
Pochodzenie:
Dar od Galerii Artykwariat

GRZEGORZ CHOJNACKI (ur. 1955)

Zajmuje się grafiką, malarstwem i rysunkiem. Studia ukończył w PWSSP w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa w latach 1975-1980. Otrzymał dyplom z wyróżnieniem z grafiki warsztatowej w pracowni prof. Leszka Rózgi oraz z malarstwa w pracowni prof. Stanisława Fijałkowskiego. Od 1996 do 2007 roku kierował pracownią Grafiki Warsztatowej na Wydziale Tkaniny i Ubioru.

W roku 2007 objął kierownictwo pracowni Druku Cyfrowego na Wydziale Grafiki Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Profesor zwyczajny od 2006 roku, a od roku 2005 rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

W latach 1992-2002 dwudziestokrotnie brał udział w Międzynarodowych Targach Sztuki we Frankfurcie n/Menem, miał indywidualne wystawy w Dreźnie, w Wildeshausen, Łodzi, Warszawie i Sandomierzu. Uczestniczył w około 30 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

GALERIA ART|YKWARIAT

Ideą galerii jest odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na sztukę europejską, dotąd trudno osiągalną na polskim rynku.

Celem Artykwariatu jest szeroko pojęta promocja oraz sprzedaż malarstwa i sztuki użytkowej, pochodzących głównie z XIX i z początku XX wieku, między innymi z Francji, Niemiec, Niderlandów, Anglii, a także z Polski.

Popularyzowanie przez Artykwariat sztuki zachodnioeuropejskiej na gruncie polskim, można zaliczyć do działania pionierskiego, dotąd niespotykanego na wewnętrznym rynku.

Galeria podjęła się promocji sztuki europejskiej, łącząc zamiłowanie do sztuki tradycyjnej z nowoczesnym podejściem do jej sprzedaży.

Artyści i prace 2023