Edycja 2024

ADAM WSIOŁKOWSKI – „Deja vu (Karuzela)”

Szczegóły dotyczące pracy

Autor:
Adam Wsiołkowski
Tytuł:
"Deja vu (Karuzela)"
Technika:
Druk cyfrowy 5/40
Rozmiar:
29 cm × 32 cm
Rok powstania:
2023
Pochodzenie:
Dar od artysty

ADAM WSIOŁKOWSKI (ur. 1949)

Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – dyplom w 1973 roku. Od tegoż roku pedagog tej uczelni. W roku 1992 uzyskał tytuł profesora. W latach 2004-2008 był rektorem Akademii.

Uczestniczył w ok. 200 wystawach w kraju i za granicą, miał ponad 60 wystaw indywidualnych m.in.: w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Berlinie, Paryżu, Pradze, Kijowie i Nowym Jorku, gdzie w latach 1981-1982 przebywał na półrocznym stypendium Fundacji Kościuszkowskiej.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Medalem ,,Zasłużony Kulturze – Gloria Artis” i medalem ,,Plus Ratio Quam Vis” Uniwersytetu Jagiellońskiego. Laureat Nagrody Ministra Kultury i Sztuki, Nagrody Województwa Małopolskiego „Ars Quaerendi” i Nagrody Miasta Krakowa.

Prace artysty znajdują się w zbiorach m.in.: Muzeum Narodowego w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Lublinie i w Kielcach, w Muzeum Krakowa, Muzeum ASP w Krakowie, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu, Muzeum w Chełmie, Muzeum im. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Muzeum Częstochowskiego, galerii BWA w Poznaniu, Sieradzu i Białymstoku, The New York Public Library, muzeum Mondriaanhuis w Amersfoort w Holandii, museum Fundacion Antonio Perez w Cuenca w Hiszpanii oraz kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Artyści i prace 2023