Edycja 2024

SEBASTIAN TRZOSKA – Z cyklu PIXEL: „III (another cat in the daily feed)”

Szczegóły dotyczące pracy

Autor:
Sebastian Trzoska
Tytuł:
Z cyklu PIXEL: "III (another cat in the daily feed)"
Technika:
Akwarela na desce
Rozmiar:
30 cm × 30 cm
Rok powstania:
2020
Pochodzenie:
Dar od artysty

SEBASTIAN TRZOSKA (ur. 1990)

Artysta wizualny. W swojej praktyce artystycznej zajmuje się głównie interdyscyplinarnym charakterem rysunku jako języka wypowiedzi oraz refleksją nad statusem samego medium i procesu twórczego w kontekście przestrzeni codzienności, wypełniającej się coraz większą ilością informacji.

W 2023 roku obronił tytuł doktora na Wydziale Malarstwa i Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Pracuje jako asystent w XIII Pracowni Rysunku, prowadzonej przez dr. hab. Adama Nowaczyka oraz współprowadzi z mgr Anną Eichler zajęcia z rysunku i malarstwa dla ścieżki anglojęzycznej na Wydziale Sztuki Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych
w Warszawie.

Prace z cyklu PIXEL to „puste” snapshoty. Nawiązują do niemożliwej do powstrzymania produkcji cyfrowych informacji – hiperstymulujących doświadczeń i krótkotrwałych uniesień. W świecie nieustannej stymulacji wszystkie doświadczane w danej chwili bodźce unieważniają się w momencie ich oddziaływania. Znikają, by ustąpić miejsca kolejnym, gdyż na horyzoncie wyłaniają się następne wraz z obietnicą pobudzającej i emocjonalnej reakcji. Tak opisane zjawisko określa się dziś niekiedy jako wszechogarniający nadmiar rzeczywistości.

Artyści i prace 2023