Edycja 2024

KAROL BĄK – „Ocean II”

Szczegóły dotyczące pracy

Autor:
Karol Bąk
Tytuł:
"Ocean II"
Technika:
Olej na płótnie
Rozmiar:
29 cm × 59 cm
Rok powstania:
2017
Pochodzenie:
Dar od kolekcjonera

KAROL BĄK (ur. 1965}

Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu, gdzie otrzymał dyplom wystawiennika wnętrz. W 1984 roku rozpoczął studia na Wydziale Grafiki w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu). Studia ukończył w 1989 roku dwoma dyplomami z wyróżnieniem, zarówno z grafiki, jak i z rysunku.

Przez pierwsze lata po studiach artysta tworzył głównie rysunki i miedzioryty, w których można się doszukać cech charakterystycznych jego późniejszego stylu. W kolejnych latach zajmował się projektowaniem komercyjnym, m.in.: okładek czasopism, stoisk na Międzynarodowe Targi Poznańskie, pierwszych bilbordów i reklam na tramwajach oraz wnętrz lokali publicznych i prywatnych. W II połowie lat 90. zwrócił się w kierunku malarstwa olejnego, którym zajmuje się zawodowo od 2000 roku.

Artysta przez kilkanaście lat namalował kilkaset obrazów olejnych, które stanowią największą, ale nie jedyną część jego dorobku artystycznego. Tworzył także grafiki, rysunki tuszem, pastelowe portrety, ołówkowe szkice, a także freski naścienne.

Od 1988 roku miał kilkanaście wystaw indywidualnych i brał udział w kilkudziesięciu ekspozycjach zbiorowych. Obecnie artysta współpracuje z kilkunastoma salonami wystawienniczymi w Polsce i na świecie.

Artyści i prace 2023