Edycja 2024

PŁYTA ANALOGOWA Z AUTOGRAFEM I DEDYKACJĄ ARTURA RUCIŃSKIEGO

Szczegóły

Płyta analogowa z ariami operowymi w wykonaniu znakomitego polskiego barytona Artura Rucińskiego z autografem i specjalną dedykacją dla Tennis Art.
Pochodzenie:
Dar od Piotra Zborowskiego

ARTUR RUCIŃSKI (ur. 1976)

Polski śpiewak operowy (baryton). Śpiewa na najbardziej prestiżowych scenach operowych na świecie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2002 roku zadebiutował na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie w partii tytułowej w „Eugeniuszu Onieginie” Piotra Czajkowskiego. Występował na tej scenie w najważniejszych partiach barytonowych.

Jego kunszt wokalny znajduje uznanie widowni i krytyki. W sezonie 2009/2010 austriacki magazyn „Festspiele” umieścił artystę na liście 20. najlepszych śpiewaków operowych na świecie. W lutym 2016 zadebiutował na deskach nowojorskiej Metropolitan Opera w roli Sharplessa w „Madama Butterfly” Pucciniego.

Debiut na deskach berlińskiej Staatsoper w roli Oniegina w 2009 roku pod batutą Daniela Barenboima był wielkim sukcesem i początkiem jego błyskotliwej kariery.

Artysta występuje na najznamienitszych scenach operowych świata m.in: w londyńskiej Royal Opera House – Covent Garden, Teatro alla Scala w Mediolanie, w Teatro Liceu w Barcelonie, w Staatsoper w Hamburgu, w słynnej Arena di Verona, festiwalu w Salzburgu, w Teatro La Fenice w Wenecji, w Opera Bastille w Paryżu, w Theater an der Wien.

Artyści i prace 2023