Edycja 2023

TADEUSZ SOBKOWIAK – „Aria dmuchawca”

Szczegóły dotyczące pracy

Autor:
Tadeusz Sobkowiak
Tytuł:
"Aria dmuchawca"
Technika:
Technika mieszana na papierze
Rozmiar:
40 cm × 40 cm
Rok powstania:
2018
Pochodzenie:
Dar od artysty

TADEUSZ SOBKOWIAK

Absolwent ASP w Poznaniu, artysta surrealny. Swoje prace i instalacje realizuje i pokazuje na wielu wystawach w kraju i za granicą (m.in. Berlin, Londyn, Lwów, Bratysława, Japonia, Hamburg, Hanover). Odbył liczne podróże poznawcze i artystyczne (USA, Paryż).

Artysta, niezależnie od panujących trendów, pozostaje wierny swoim inspiracjom, związanym z archeologią, astronomią, literaturą science-fiction i światem natury, co znajduje wyraźne odbicie w jego twórczości.

Sam o sobie:

„Podróżnik w czasoprzestrzeni osobistej. Malarz świateł i cieni, lasów i łąk, plaż i nieba, istot dziwnych i straszliwych zarazem, liści i gałęzi, tajemnych okrętów i lądów nieodkrytych. Poszukiwacz tajemnicy życia i śmierci, bytów nieodgadnionych, zagubionych mitów i legend wszelakich. Twórca baśni przyrody, baśni universum, wsłuchany w śpiew wiatru i wielorybów, ożywiający kamień i usypiający lęki”.

Świat, jako wielowarstwowa struktura istot powiązanych kosmiczną pępowiną oraz wnikanie w naturę rzeczy, to główny kierunek poszukiwań twórczych.

Artyści i prace 2018