Edycja 2023

ANNA FORYCKA-PUTIATYCKA – Zaplątanie

Szczegóły dotyczące pracy

Autor:
Anna Forycka-Putiatycka
Tytuł:
"Zaplątanie"
Technika:
Akryl, olej na płótnie
Rozmiar:
110 cm × 110 cm
Rok powstania:
2017
Pochodzenie:
Dar od artystki

ANNA FORYCKA-PUTIATYCKA

Artysta malarz, grafik. Jest wieloletnim członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz IAA/A/AP – UNESCO.
Założycielka Grupy Twórczej SYMFONIA przy Okręgu Warszawskim ZPAP zajmuje się malarstwem inspirowanym muzyką, organizując cykliczne wystawy, udokumentowane katalogami. Celem Grupy jest tzw. „synteza sztuk” rodem z romantycznej tradycji „correspondance des arts”. Ścisła współpraca ze Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich, teoretykami i praktykami muzyki oraz ludźmi kultury pozwala artystom doskonalić malarskie powołanie.

Umiejętności malarskie zdobyła w pracowniach prof.Tadeusza Brzozowskiego i prof. Andrzeja Kurzawskiego w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych, obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Przebywając w Paryżu w Stacji Naukowej PAN a potem w Bibliotece Polskiej w Paryżu oraz pracując w Galeriach na Saskiej Kępie, a także prowadząc przez wiele lat Salon artystyczno-kulturalny „Souvenir Napoléonien” uświadomiła sobie jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa sztuka, a szerzej kultura. Będąc artystą łatwiej jest przekazać swoje powołanie następnym pokoleniom.

Jest członkiem licznych Grup Twórczych działających przy OW ZPAP takich jak: PositiveArt, Grupa Hoovera, międzynarodowy Ruch Artystyczny INTERFERENCE. współpracuje z Grupą Visual Dance.

Jej malarstwo olejne jest nasycone ekspresją, kompozycje inspirowane widokami z natury. W swojej twórczości koncentruje się na świetle, kontrapunkcie, melodii, harmonii i kolorze. Dba o jakość faktury. Na uwagę zasługują też monochromatyczne monotypie i akwarele, w których daje się poznać jako mistrzyni nastroju i przemyślnej kompozycji.

Artyści i prace 2018