Edycja 2024

OKSANA BAGRIY – „Chaos uporządkowany”

Szczegóły dotyczące pracy

Autor:
Oksana Bagriy
Tytuł:
"Chaos uporządkowany"
Technika:
Olej na płótnie
Rozmiar:
70 cm × 70 cm
Rok powstania:
2016
Pochodzenie:
Dar od artystki

OKSANA BAGRIY

W 2014 roku otrzymała dyplom magisterski z wyróżnienie rektorskim na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni grafiki warsztatowej prof. zw. Piotra Smolnickiego
i aneksem z litografii w pracowni prof. Błażej Ostoja Lniski oraz aneksem z malarstwa w pracowni prof. Pawła Nowaka.

Absolwentka Państwowej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury w Kijowie, jej rodzinnym mieście. Studiowała w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, w pracowni grafiki warsztatowej prof. Ryszarda Osadczego, malarstwo w pracowni prof. Antoniego Fałata.

Otrzymała nagrodę Dziekana Wydziału Grafiki ASP w Warszawie za najlepszą grafikę III kwartału 2013 roku w XX jubileuszowej edycji konkursu „Grafika Warszawska”.

Stypendystka polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Gaude Polonia”, laureatka Ukraińskiego Funduszu Kultury (Ukrainien Foundation of Culture) w ramach konkursu „Nowe imiona Ukrainy – 99“.
W 2012 reprezentowała Polskę na 7. Międzynarodowym Triennale Grafiki „Art. Bitola”, Macedonia.
W 2010 na II Międzynarodowym Biennale malarstwa i rzeźby ”Mediteran 2010” w Chorwacji.

Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków i grupy artystycznej ,,Młodzi Sztuką” Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.

Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

Prace znajdują w kolekcji Galerii Narodowej w Armenii, w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Włoszech, Portugalii, itd.

Tworzy w technikach malarskich, w grafice warsztatowej oraz eksperymentalnej.

NAGRODY I STYPENDIA

Otrzymała nagrodę Dziekana Wydziału Grafiki ASP W Warszawie za najlepszą grafikę III kwartału 2013 roku w XX jubileuszowej edycji konkursu „ Grafika Warszawska”.

W 2007 r. otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP w ramach programu „Gaude Polonia”, które odbywała w ASP im W. Strzemińskiego w Łodzi na kierunku grafika warsztatowa – litografia, pod kierownictwem prof. dr. hab. Marka Saka.

Laureatka Ukraińskiego Funduszu Kultury (Ukrainie Foundation of Culture) w ramach konkursu „Nowe imiona Ukrainy – 99“.

Artyści i prace 2018