Edycja 2024

RENATA SZPUNAR-KUBCZYK – „Lato w Meteorach”

Szczegóły dotyczące pracy

Autor:
Renata Szpunar-Kubczyk
Tytuł:
"Lato w Meteorach" z cyklu "Grecja"
Technika:
Akryl na płótnie
Rozmiar:
32 cm × 41 cm
Rok powstania:
2008
Pochodzenie:
Dar od artystki

RENATA SZPUNAR-KUBCZYK

Urodzona w 1970 r. w Łańcucie. Absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie, Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1990-95), pracownie prof. Jana Szancenbacha i prof. Jerzego Nowosielskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie Sztuki Sakralnej na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie (1996-99). Studia w zakresie Bizantynistyki i Neogrecystyki w Instytucie Filologii Klasycznej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (2011-12).

Członek Związku Polskich Artystów Plastyków i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Laureatka Srebrnego Medalu „La Merite et Devouement Francais” w Salonie „Ces Inconnus Celebres” w Paryżu (1998).

Udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych, w kraju i za granicą. Prace w kolekcjach polskich i zagranicznych. Liczne podróże w celu inspiracji twórczych w przestrzeni, lub w głąb siebie.

Uprawia malarstwo sztalugowe w technikach akryl, olej, gwasz, oraz szkice rysunkowe i literackie (eseistyka, proza poetycka, poezja). Mieszka i tworzy w Krakowie.

Artyści i prace 2018