Edycja 2024

MAGDALENA KAZIMIERSKA – „Kwiaty”

Szczegóły dotyczące pracy

Autor:
Magdalena Kazimierska
Tytuł:
„Kwiaty”
Technika:
Olej na płótnie
Rozmiar:
50 cm × 100 cm
Rok powstania:
2011
Pochodzenie:
Dar od Wojciecha Fibaka

MAGDALENA KAZIMIERSKA

Urodzona w 1969 roku. Absolwentka scenografii i malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie dyplom obroniła w pracowni prof. J. Tarasina.

Charakterystycznym, najczęściej występującym w jej twórczości motywem, jest studium kwiatów zamknięte w formie pionowego prostokąta.

Cykl „kwiat w środku” jest malowany od kilkunastu lat. Stawiam kwiaty w centrum uwagi z pokorą wobec piękna i ich różnorodności (maluję z natury). Interesuje mnie połączenie gestu, znaku, abstrakcji z realnością przedstawienia konkretnego kwiatu.

Pomiędzy ascezą a zabawą z formą rozgrywa się poszukiwanie harmonii. Kontemplacja wysublimowanego bytu jakim jest kwiat -narząd rozrodczy rośliny. Symbol życia.

Swoje prace prezentowała na kilkunastu wystawach indywidualnych oraz na kilkunastu wystawach zbiorowych m.in. w warszawskiej Zachęcie, Galerii Promocyjnej i Galerii Senatorskiej, krakowskiej Galerii Olympia oraz w BWA w Lublinie, a także za granicą m.in. w Glasgow i Edynburgu.

PRACA MAGDALENY KAZIMIERSKIEJ ZOSTAŁA PRZEKAZANA NA AUKCJĘ PRZEZ GALERIĘ FIBAK.

PRACE PLASTYCZNE ARTYSTKI ZNAJDUJĄ SIĘ W OFERCIE GALERII.

GALERIA FIBAK

Galeria Kolekcji Fibak powstała w 2001 roku, jej założycielem oraz właścicielem jest Wojciech Fibak. Galeria znajduje się w XVIII-wiecznej oficynie Pałacu Czapskich (obecnie gmach ASP), przy Krakowskim Przedmieściu 5 w Warszawie.

Wartość zgromadzonej kolekcji, a także położenie przy Trakcie Królewskim, na skrzyżowaniu kulturalnych szlaków Warszawy powoduje, że w krótkim czasie stała się jednym z ważniejszych miejsc prezentacji polskiej sztuki powojennej. Dobry duch warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych sprzyja pojawianiu się obok dzieł uznanych twórców, takich jak – T. Kantor, J. Lebenstein, W. Fangor, S. Gierowski prac młodego pokolenia, dopiero rozpoczynającego swoją artystyczną drogę.

Na ekspozycję składają się przede wszystkim prace artystów, którzy weszli już do kanonu sztuki współczesnej, ale również twórcy młodzi, rozpoczynający swoją artystyczną drogę.

Artyści i prace 2019