Edycja 2023

JACEK KULM – Aktor Wiesław Komasa w sztuce „Szkoła Błaznów”

Szczegóły dotyczące pracy

Autor:
Jacek Kulm
Tytuł:
Aktor Wiesław Komasa w sztuce „Szkoła Błaznów” Michela de Ghelderode’a na deskach Teatru Nowego w Poznaniu
Technika:
Fotografia analogowa, papier fotograficzny barytowy, technika własna
Rozmiar:
50 cm × 70 cm
Rok powstania:
1975
Pochodzenie:
Dar od artysty

JACEK KULM

Urodzony w 1943 roku w Lublinie, polski artysta fotograf. Członek rzeczywisty Okręgu Wielkopolskiego Związku Polskich Artystów Fotografików.

Jest związany z fotografią artystyczną od ponad 50 lat – jego pierwszą wystawą fotograficzną były „Impresje włoskie” zaprezentowane w 1969 roku w „Galerii Nowa” w Poznaniu.

W jego twórczości miejsce szczególne zajmuje fotografia teatralna. Od 1972 roku współpracuje z teatrami polskimi i teatrami za granicą, takimi jak (m.in.): Teatr Nowy w Poznaniu, Teatr Wielki w Warszawie, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Muzyczny w Poznaniu, Estrada Poznańska, Polski Teatr Tańca – Balet Poznański, Pantomima Henryka Tomaszewskiego, Pantomima Głuchych w Olsztynie, Balhof Theater w Hanowerze, Aegi Theater w Hanowerze.

Jest autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych; indywidualnych i zbiorowych, w Polsce i za granicą. Wystawiał swoje prace (m.in.) w Berlinie, Hamburgu, Hanowerze, Lipsku, Sofii, Paryżu, Poznaniu. W 2012 roku w „PBG Gallery” w Wysogotowie miało miejsce otwarcie wystawy: „Retrospektywa”, połączone z jubileuszem 50 – lecia pracy twórczej i 70 – lecia urodzin artysty.

W 2017 roku został laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Poznania 2017.

Artyści i prace 2019