Edycja 2024

IZABELLA GUSTOWSKA – „Fermare il tempo I”

Szczegóły dotyczące pracy

Autor:
Izabella Gustowska
Tytuł:
"Fermare il tempo I"
Technika:
Serigrafia, papier
Edycja 9/10
Rozmiar:
70 cm × 100 cm
Rok powstania:
1995
Pochodzenie:
Dar od artystki

IZABELLA GUSTOWSKA

Urodzona w 1948 roku w Poznaniu. W latach 1967-1972 studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu), aktualnie jest profesorem tej uczelni. Wykłada na Uniwersytecie Artystycznym na Wydziale Komunikacji Multimedialnej – Pracownia Działań Performatywnych i Multimedialnych oraz w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa na kierunku Grafika. Realizuje prace w obszarze różnych mediów.

Dyplom otrzymała w 1972 r. w pracowni Tadeusza Jackowskiego. Na przełomie lat 1970-1978 była członkinią grupy poznańskich artystów odNOWA. W latach 1979-1992 prowadziła poznańską Galerię ON. Była stypendystką prof. Emilio Vedovy w Wenecji, dwukrotnie Funduszu Rozwoju Twórczości Plastycznej, University of Alberta w Edmonton w Kanadzie, Fundacji San Zanobi we Włoszech, Central Saint Martin’s College of Art w Londynie oraz kilkakrotnie Ministerstwa Kultury i Sztuki.

W 1987 r. reprezentowała Polskę na Biennale w São Paulo jest laureatką licznych prestiżowych międzynarodowych biennale i triennale grafiki (Kraków, Bradford, Lublana, New Delhi, Fredrikstad) oraz konkursów w dziedzinie rysunku, malarstwa, grafiki a nawet tkaniny.

Miała ponad 50 wystaw i prezentacji indywidualnych. Jest kuratorką wystaw oraz wydarzeń artystycznych min. cyklu wystaw i spotkań artystycznych Obecność w Poznaniu, II Biennale Fotografii w Poznaniu, Art Poznań i Targi Sztuki.

Artyści i prace 2019