Edycja 2024

DOMINIKA KORZENIOWSKA – „Dom niebieski”

Szczegóły dotyczące pracy

Autor:
Dominika Korzeniowska
Tytuł:
„Dom niebieski”
Technika:
Akryl na papierze, monotypia
Rozmiar:
100 cm × 70 cm
Rok powstania:
2002
Pochodzenie:
Dar od artystki

DOMINIKA KORZENIOWSKA

Zajmuje się projektowaniem graficznym, ilustracją i grafiką komputerową. Tworzy obrazy, tkane obiekty i instalacje malarskie. W swoich abstrakcyjnych pracach malarskich interesuje ją kolor i struktura malarska. W obiektach wykorzystuje techniki tkackie.

Inspiruje ja twórczość minimalistów, współczesna awangarda, eksperymenty Larego Poons’a i street art. W pracach figuratywnych zestawia malarskie tła z cyfrowym rysunkiem.

Tworzy ilustracje dla dzieci i dla dorosłych, głównie ilustrację interaktywną opartą na aktywnym uczestnictwie odbiorcy. Posługuje się fotografią, drukiem cyfrowym i monotypią.

W swoich pracach chętnie korzysta z techniki kolażu, zarówno w pracach malarskich jak i ilustracjach i grafice cyfrowej.

W latach 1994/95 była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. W 2000 otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie A to wszystko jest poważne w Neues Kunsthause Arenshoop (Niemcy) – prezentując instalację tkanych obiektów malarskich Przedwiośnie.

W 2001/2002 dla Arkadius (Anglia), Opery Narodowej w Warszawie i Opery LA (USA) projektowała nadrukowywane kostiumy do opery A.Mozarta – Don Giovanni w reżyserii M. Trelińskiego i scenografii B. Kudliczki. Jest adiunktem na kierunku Grafika WIT.

Artyści i prace 2019