Edycja 2024

JOANNA BAUMGARTNER – „Dormat” (Olej na płótnie)

Szczegóły dotyczące pracy

Autor:
Joanna Baumgartner
Tytuł:
„Dormat”
Technika:
Olej na płótnie
Rozmiar:
76 cm × 95 cm
Rok powstania:
2016

JOANNA BAUMGARTNER (ur. 1979)

Absolwentka PLSP na Wydziale Wystawiennictwo, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni malarstwa prof. S. Tabisza i w pracowni liternictwa prof. W. Regulskiego.

W maju 2004 roku obroniła dyplom na Wydziale Grafiki. Odznaczona medalem rektora ASP.

Absolwentka The Heatherley School of Fine Art, Praskiej Szkoły Fotografii, a także Ericsson Collage Vancouver oraz Szkoły Stylizacji i Wizażu „Artystyczna Alternatywa” w Krakowie.

Laureatka wielu konkursów m.in.: Neofashion Jamboree, Najlepszy Stylista 2015 wg magazynu Elle i Answear, Project Packshoot G-Star.

Publikacje m.in.: Elle, Make up trendy, Miasto Kobiet, Lounge Magazyn, SkyFly, Another, Solstice, Hush Magazine.

PRACA PLASTYCZNA JOANNY BAUMGARTNER ZOSTAŁA PRZEKAZANA NA AUKCJĘ PRZEZ GALERIĘ OFUTUREzone PRZY WSPÓŁPRACY Z ARTYSTKĄ.

Galeria OFUTUREzone powstała jako projekt globalnej galerii sztuki cyfrowej, specjalizującej się w sztuce współczesnej oraz technologii NFT.

„Działamy z powodzeniem od 2013 roku. Zaczynaliśmy jako Fundacja, a nasze sukcesy pozwoliły nam rozszerzyć swoje działania na pole instytucji wystawienniczej. Rozwijamy się w kierunku cyfryzacji sztuki oraz technologii NFT, dzięki której artyści mogą z dużą wiarygodnością sprzedawać swoje dzieła w postaci oryginałów cyfrowych na całym świecie. Jako galeria, pomagamy im w tym, ponieważ naszym pierwotnym i najwyższym priorytetem jest synergia sztuki i biznesu. To dzięki niej zarówno instytucje kultury, jak i artyści mogą się rozwijać oraz napędzać rynek sztuki, tak istotny również w kształtowaniu wrażliwości społeczeństwa”.

Artyści i prace 2022