Edycja 2024

JANUSZ TOMASZKIEWICZ – „Pod afrykańskim niebem”

Szczegóły dotyczące pracy

Autor:
Janusz Tomaszkiewicz
Tytuł:
„Pod afrykańskim niebem”
Technika:
Fotografia cyfrowa 1/1
Rozmiar:
40 cm × 60 cm
Rok powstania:
2011

JANUSZ TOMASZKIEWICZ (ur. 1955)

Absolwent Politechniki Poznańskiej, Wydziału Budownictwa Lądowego o kierunku Inżynieria Środowiska.

9 czerwca 1989 roku powołał do życia spółkę Envirotech, którą od lat nieprzerwanie zarządza na stanowisku prezesa zarządu. Odważny i konsekwentny manager realizujący wizję budowania firmy nowoczesnej, świadczącej skomplikowane usługi inżynierskie z zakresu inżynierii sanitarnej, zaangażowanej na każdym etapie działalności w ochronę środowiska.

Odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Złotym Medalem za Długoletnią Służbę – za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków, wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Wyróżniony przez Królestwo Danii Medalem Honorowym Księcia Henryka za osiągnięcia w promocji produktów duńskich na rynkach zagranicznych.

Szczodry filantrop, który od lat angażuje się w działalność charytatywną, wspierając zarówno osoby fizyczne jak i różnorodne instytucje oraz przedsięwzięcia społeczne. Szerząc wiedzę na temat znaczenia i historii Wielkopolski, aktywnie i z dużym zaangażowaniem przybliża Polakom postać wybitnego Wielkopolanina, podróżnika Pawła Edmunda Strzeleckiego.

Swoje zamiłowanie do natury i potrzebę obcowania z nią wyraża w licznych podróżach do najodleglejszych zakątków globu, podczas których otaczającą go rzeczywistość utrwala na nietuzinkowych fotografiach.

Artyści i prace 2022