Edycja 2024

OTTO GRAU – „Musik Elektron”

Szczegóły dotyczące pracy

Autor:
Otto Grau
Tytuł:
"Music Elektron"
Technika:
Sitodruk, odbitka 8/40
Rozmiar:
50 cm × 66,5 cm
Rok powstania:
1977
Pochodzenie:
Dar od Galerii Artykwariat

OTTO GRAU (1913-1981)

GALERIA ART|YKWARIAT

Ideą galerii jest odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na sztukę europejską, dotąd trudno osiągalną na polskim rynku.

Celem Artykwariatu jest szeroko pojęta promocja oraz sprzedaż malarstwa i sztuki użytkowej, pochodzących głównie z XIX i z początku XX wieku, między innymi z Francji, Niemiec, Niderlandów, Anglii, a także z Polski.

Popularyzowanie przez Artykwariat sztuki zachodnioeuropejskiej na gruncie polskim, można zaliczyć do działania pionierskiego, dotąd niespotykanego na wewnętrznym rynku.

Galeria podjęła się promocji sztuki europejskiej, łącząc zamiłowanie do sztuki tradycyjnej z nowoczesnym podejściem do jej sprzedaży.

Na tegoroczną aukcję Galeria Artykwariat przekazała pracę OTTO GRAU –„Musik Elektron”.

OTTO GRAU – niemiecki malarz i grafik. Urodził się w Erlangen (Bawaria). W latach 1934-1939 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Norymberdze. Jego działalność artystyczną przerwała II wojna światowa. Siedem lat pełnił służbę jako żołnierz w Rosji i Grecji, następnie trafił do niewoli. Po powrocie z niewoli w 1946 roku, pracował jako grafik w drukarni, a następnie w Urzędzie miasta Erlangen. Aby zarabiać na życie pracował jako nauczyciel sztuki, wykładał w latach 1956-60 na Uniwersytecie w Erlangen historię sztuki, edukację i psychologię. Potem nauczał w Dürer-Gymnasium Nürnberg. Po 1969 roku porzucił zawód nauczyciela, poświęcił się działalności niezależnego artysty.

Artyści i prace 2021