Edycja 2024

IZABELLA GUSTOWSKA – „Zamek Cesarski w Poznaniu 21.08.1910 królowa Gusti”

Szczegóły dotyczące pracy

Autor:
Izabella Gustowska
Tytuł:
"Zamek Cesarski w Poznaniu 21.08.1910 królowa Gusti"
Technika:
Fotografia, tablica emaliowana z kodem QR
Rozmiar:
50 cm × 50 cm
Rok powstania:
2020
Pochodzenie:
Dar od artystki

IZABELLA GUSTOWSKA (ur. 1948)

Artystka realizuje prace w obszarze różnych mediów (obiekty malarskie, grafika, fotografia, instalacje, video, video performance, film).

W 1987 roku reprezentowała Polskę na Biennale w São Paulo. Jest laureatką licznych prestiżowych międzynarodowych biennale i triennale grafiki (Kraków, Bradford, Lublana, New Delhi, Fredrikstad) oraz konkursów w dziedzinie rysunku, malarstwa, grafiki i tkaniny.

W latach 1967-1972 studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu). Dyplom otrzymała w pracowni Tadeusza Jackowskiego. Aktualnie wykłada na Uniwersytecie Artystycznym na Wydziale Komunikacji Multimedialnej – Pracownia Działań Performatywnych i Multimedialnych oraz w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa na kierunku Grafika.

Na przełomie lat 1970-1978 była członkinią grupy poznańskich artystów odNOWA. W latach 1979-1992 prowadziła poznańską Galerię ON.

Była stypendystką prof. Emilio Vedovy w Wenecji, dwukrotnie Funduszu Rozwoju Twórczości Plastycznej, University of Alberta w Edmonton w Kanadzie, Fundacji San Zanobi we Włoszech, Central Saint Martin’s College of Art w Londynie oraz kilkakrotnie Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Prace Artystki znajdują się w znaczących muzeach w kraju i za granicą m.in.: kolekcja prac

  • w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, prace graficzne w MOMA w NYC, czy obiekty z lat 90.
  • w prywatnej kolekcji Grażyny Kulczyk, skoncentrowanej na sztuce Środkowo-Wschodniej Europy
  • w Muzeum Susch w Szwajcarii.

Artyści i prace 2021