Edycja 2024

UZIA OGRABEK – „Fontanna”

Szczegóły dotyczące pracy

Autor:
Uzia Ograbek
Tytuł:
"Fontanna"
Technika:
Akryl na płótnie
Rozmiar:
100 cm × 50 cm
Rok powstania:
2006
Pochodzenie:
Dar od artystki

UZIA OGRABEK

Urodzona w 1974 r. w Krakowie.

– Uzia (czytaj Łucja, tj. wersja włoska tegoż imienia) Ograbek, do 25 roku życia mieszkała w Krakowie, tam też studiowała w Akademii Sztuk Pięknych, na Wydziale Konserwacji Malarstwa, uzyskując w r. 1999 r. tytuł artysty konserwatora dzieł sztuki.

Studia artystyczne kontynuowała, pogłębiając swój warsztat, w zakresie malarstwa i uzyskując kolejny dyplom w Akademii Sztuk Pięknych w Wenecji. Już w trakcie studiów dała się poznać jako artystka szczególnie wyczulona na walory i emocje kolorystyczne współczesnej sztuki, co zaowocowało współpracą z galerią artystyczną “Traghetto”, w której pokazywano kilka jej wystaw i która to galeria prezentowała jej prace na Targach Sztuki w Bolonii i Mediolanie. W tym okresie zdobyła prestiżową nagrodę Regione Veneto przyznawaną młodym artystom przez Bevilacqua la Masa w Wenecji. Brała udział w corocznych wystawach indywidualnych oraz zbiorowych urządzanych zarówno w licznych krajach Europy a także w USA oraz w Chinach. Jej obrazy znajdują się w zbiorach publicznych i prywatnych.

Zajmuje się również działalnością dydaktyczną, ucząc od kilku lat rysunku i malarstwa w ramach prywatnych lekcji przygotowujących uczniów do startu na artystyczne studia. Ponadto prowadzi zajęcia terapii sztuką.

Artyści i prace 2017