Edycja 2024

LAURA LA WASILEWSKA – „Going Out Tamara Łempicka”

Szczegóły dotyczące pracy

Autor:
Laura La Wasilewska
Tytuł:
"Going Out, Tamara Łempicka"
Technika:
Tusz, tempera na papierze
Rozmiar:
42 cm × 29,70 cm
Rok powstania:
2017
Pochodzenie:
Dar od artystki

LAURA LA WASILEWSKA

Jest niezależną artystką i kuratorką sztuki. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ilustracją, designem, fotografią i krytyką sztuki. Mieszka i tworzy w Polsce i Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Jest absolwentką Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, którą ukończyła w 2010 roku. Dyplom obroniła z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa w pracowni profesora Antoniego Fałata, a aneks z rysunku u profesor Barbary Szubińskiej. Pracę magisterską napisała pod kierunkiem doktor Izabeli Galickiej. Studiowała również pod kierunkiem profesorów Franciszka Starowieyskiego i Wiktora Zina.

Artystka ma na swoim koncie kilkanaście indywidualnych oraz kilkadziesiąt zbiorowych wystaw w kraju i za granicą, między innymi w Berlinie i Lizbonie. Brała udział w targach sztuki w Wilnie i Lipsku oraz w licznych aukcjach charytatywnych (Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu, Wielki Bal “Forbesa”) i aukcjach sztuki (Dom Aukcyjny “Ostoja”, Dom Aukcyjny “Rempex”).

Prace artystki znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą, między innymi w Austrii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Japonii, Stanach Zjednoczonych Ameryki, Chinach.

Obrazy Laury Wasilewskiej nabyli do swoich prywatnych kolekcji tak znane osoby, jak Ennio Morricone, profesor Jan Hartman, Magdalena Umer oraz wielu polskich dyplomatów, aktorów, gwiazd kina i estrady.

Otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz stypendium m.st. Warszawy imienia Jana Pawła II. W sierpniu 2012 roku wygrała trzytygodniowy pobyt na międzynarodowy plenerze malarskim w Dreźnie (Palais Sommer). Praca jej autorstwa osiągnęła drugi najwyższy wynik w Charytatywnej Aukcji Dzieł Sztuki na rzecz Fundacji Maestro (Wielki Bal “Forbesa” w 2013 roku.)

Artystka jest kuratorką wystaw, współzałożycielką sekcji Młodzi Sztuką przy OW ZPAP oraz współorganizatorką wielu wydarzeń artystycznych, m.in. Art Fresh Festival – Targów Sztuki odbywających się corocznie od 2010 roku.

Jest nagradzana i doceniana nie tylko przez krytyków i środowisko artystyczne, ale i przez media – wywiady z artystką i jej prace od wielu już lat prezentowane są w różnych stacjach telewizyjnych, na łamach prasy oraz na portalach internetowych. Artystka jest często zapraszana do różnych programów telewizyjnych i radiowych, recenzuje publikacje artystyczne, opowiada o sztuce i o rynku sztuki.

Współpracuje na stałe z Galeria sztuki Quadrilion (Warszawa), internetową galerią sztuki cavaletto.pl. Aktywnie wspiera Fundacje Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Fundacje „Zaczytani”.

Artyści i prace 2017