Edycja 2024

Wystawy prac Izabelli Gustowskiej w Poznań Visual Park i ABC Gallery

Zapraszamy 04 czerwca o 20.30 do Poznań Visual Park nad Jeziorem Strzeszyńskim, na terenie którego zostanie zaprezentowana praca „… siała Baba mak…” autorstwa Izabelli Gustowskiej. Będzie to też pierwszy w kolekcji PVP obiekt świetlny i akustyczny, w którym po zapadnięciu zmierzchu czasza makówki rozbłyśnie delikatnym oranżowym światłem, a czujka na ruch będzie uruchamiać odtwarzanie wykonanej przez Chór Pogłosy pieśni o Babie, która siała mak.

Tego samego dnia ABC Gallery o 21.00 zaprasza na wystawę prac „ Memory” również autorstwa Izabelli Gustowskiej.

Na cykl „Memory” składają się 44 fotografie, wykonane w technice emalii na metalowej tablicy, będące formą osobistego dokumentu, utrwalające odbitą w lustrach obecność artystki w rozmaitych miejscach m.in. własnego domu, w hotelowych pokojach, w łazienkowych wnętrzach, w muzeach i galeriach, w szybach okien, witryn sklepowych, w windach, w pociągach oraz w przypadkowych sytuacjach. Cykl jest także rodzajem hołdu dla kolejnych generacji aparatów fotograficznych, które od początku stanowiły jeden z podstawowych instrumentów artystycznej kreacji prof. Gustowskiej.

Sama artystka o swoim cyklu mówi, że: „Jest to zapis mojego życia od dziewczyn z Pentaconem z 1978, której spojrzenie wydaje mi się niepewne, do tej ostatniej kobiety, która świadomie skleja się z napisem Memory na Documenta w Kassel w 2022”.

17 czerwca w ramach akcji charytatywnej Tennis Art będziemy licytować jedną z prac z kolekcji „Memory” przekazaną przez profesor Izabellę Gustowską.

advanced divider

Najnowszeaktualności