Edycja 2024

Wystawa malarstwa Tadeusza Sobkowiaka w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

„Arka No Ego – Ślady przyszłości” to tytuł wystawy prac Tadeusza Sobkowiaka na która zaprasza Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Wystwa potrwa do końca 2023 roku.

Treścią wystawy jest świat mitów, podań i legend sięgających zarania dziejów, ich współczesnych interpretacji i uniwersalnych wartości humanistycznych kształtujących nasze człowieczeństwo, a wszystko to w opozycji do wulgarności i brutalności obecnego świata.

Narracja pokazu objawia się poprzez prezentację prac autora w sferze sztuk plastycznych i muzyki. Celem wystawy jest odwoływanie się do historii Muzeum oraz do pobudzenia pozytywnych stron ludzkiej psychiki. Niech tak się stanie!

Podróżnik w czasoprzestrzeni osobistej. Malarz świateł i cieni, lasów i łąk, plaż i nieba, istot dziwnych i straszliwych zarazem, liści i gałęzi, tajemnych okrętów i lądów nieodkrytych. Poszukiwacz tajemnicy życia i śmierci, bytów nieod-gadnionych, zagubionych mitów i legend wszelakich. Twórca baśni przyrody, baśni universum, wsłuchany w śpiew wiatru i wielorybów, ożywiający kamień i usypiający lęki. Świat, jako wielowarstwowa struktura istot powiązanych kosmiczną pępowiną oraz wnikanie w naturę rzeczy, to główny kierunek poszukiwań twórczych. Artysta tworzy muzykę do swoich obrazów.

advanced divider

Najnowszeaktualności