Edycja 2023

Salon Goldenmark zaprasza na spotkanie autorskie z Allenem Mackiem

Salon Goldenmark w Poznaniu zaprasza 15 marca o godzinie 18.00 na spotkanie autorskie z Allanem Mackiem, na którym zostaną zaprezentowane prace z cyklu „ Nowa rzeczywistość”

Sam artysta o swoich prac i o otaczającej nas rzeczywistości mówi: „W cieniu bombardujących świat kryzysów możemy myśleć o powrocie do podstaw życia. Katastrofa ekologiczna, koronawirus, masowe migracje, wojna w Ukrainie… To wszystko sprawia, że racjonalizm nie wystarcza, że człowiek staje się bezradny. Posthumanizm daje wiele do myślenia. Pyta, czego możemy nauczyć się od roślin, zwierząt, żywiołów. Kryzys jest okazją do zmiany. Zmiana prosi o refleksję i podróż”.

W twórczości Allena Macka zobaczyć można paradoksy wynikające z krytycznej obserwacji sytuacji społecznej i politycznej świata. Jego malarstwo new reality wskazuje na kluczowe dziś dualizmy: utopia i dystopia, przeszłość i przyszłość, człowiek i maszyna, organika i technologia. Autor nie stroni od popkulturowych odniesień, tworząc postaci, które zawładnęły zbiorową wyobraźnią młodego pokolenia. Znane wizerunki umieszcza w nowych kontekstach zastanego porządku, kreując własny fantastyczny świat.

W serii Time Shelter Allen Mack maluje abstrakcyjne humanoidalne cyborgi (planety z ludzką głową). Mieszając swoją wyobraźnię ze sztuczną inteligencją, kreuje własną Nibylandię.

advanced divider

Najnowszeaktualności