Edycja 2024

Fundacja Arka zaprasza na premierę książki „Psie życie” autorstwa Józefa Wilkonia

Fundację ARKA oraz wydawnictwo Hokus-Pokus zapraszają dnia 8 maja o godzinie 18.00 do Biblioteki Publicznej w Piasecznie na premierę limitowanej edycji książki „Psie życie” autorstwa Józefa Wilkonia. Lokalizacja nabiera szczególnego znaczenia, gdyż tuż przed wejściem znajduje się pomnik psów – bohaterów tej książki – rzeźby autorstwa samego Józefa Wilkonia, odlane w brązie.

Ich uroczyste odsłonięcie miało miejsce w 2021 roku. To nie nie tylko ozdoba przestrzeni, ale także uszanowanie psiej miłości wobec człowieka wyrażone poprzez te wyjątkowej rzeźby. Nie da się przejść obok nich obojętnie.

Dodatkową atrakcją będzie wystawa ilustracji z książki „Psie życie”, umiejscowiona przed budynkiem biblioteki. Już od połowy kwietnia br. można podziwiać inspirujące prace artysty, które wprowadzają nas w świat jego twórczości.

To drugie, specjalne wydanie tej wyjątkowej książki, ukazującej relacje między psem i człowiekiem i trafia ono do czytelników w bardzo małym nakładzie z okazji 94. urodzin Józefa Wilkonia. Jest to doskonała okazja, by spotkać się z autorem, poznać kulisy powstawania książki oraz podzielić się swoimi refleksjami na temat sztuki oraz relacji między ludźmi a zwierzętami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki oraz zwierząt na to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bibliotekarza.

Wstęp na spotkanie jest wolny, z możliwością zakupu książki.

advanced divider

Najnowszeaktualności