Edycja 2024

Andrzej Leśnik prezentuje swoje prace z cyklu „Malarskie Jednoosobowe Plenery Izerskie”

Galeria Jerzego Piotrowicza w Poznaniu zaprasza dnia 8 listopada o godzinie 19.00 na wernisaż prac „ Malarskie Jednoosobowe Plenery Izerskie” autorstwa Andrzeja Leśnika.

Na wystawie zostanie zaprezentowany wybór obrazów powstałych na przestrzeni ostatnich paru lat w ramach Malarskich Jednoosobowych Plenerów w Górach Izerskich.

Sam malarz przybliża początki swojej aktywności artystycznej w Górach Izerskich słowami ”Sama idea jednoosobowego pleneru w górach narodziła się w trakcie co raz częstszych i dłuższych pobytów w Górach Izerskich zazwyczaj w Stacji Turystycznej Orle. W tym roku mija dwadzieścia lat od kiedy odkryłem to miejsce dla siebie i z czasem dla swojej rodziny.

Często w to miejsce udaję się sam co sprzyja malarskim pomysłom i w końcu ich realizacji od roku 2017 w postaci corocznych, jednoosobowych plenerów malarskich. Na każdym plenerze maluję pięć obrazów, każdy kończy się wystawą z skromnym wernisażem w miejscu które z gospodarzem Stacji Turystycznej Orle, Panem Stanisławem Kornafelem nazwaliśmy Galerią Pod Jeleniem. Dziś wydaje mi się pomysł jednoosobowych plenerów tak naturalny że nie mogę się nadziwić sobie że wymyśliłem go tak niedawno bywając w Górach Izerskich, znając to miejsce od tylu lat. Tak jak muszę być sam na sam kiedy maluję, uwielbiam być sam na sam z górami. Będąc w górach mogę malować nie tęskniąc za nimi i na odwrót, będąc tu nie brakuje mi malowania”.

advanced divider

Najnowszeaktualności